Nedávno jsme si povídali o granulích pro psy. Rozebírali jsme, že levné není rozhodně dobré. A vlastně jsme zjistili, že dražší vyjde levněji. Pes totiž, když má přísun kvalitního suchého krmení, spotřebuje mnohem méně, než když konzumuje nekvalitní granule. Jejich spotřeba je tak někdy až trojnásobná. Samozřejmě, čím větší pes, tím víc roste rozdíl mezi spotřebou nekvalitního krmiva na úkor toho kvalitního.

A jak tedy vybrat granule pro velké psy? Pokud se bavíme o zdravém psu, je rozdělení takové: štěně, dospělý pes, senior. To je základ. 3těně potřebuje jiné složení granulí než velký pes. Naopak pes – důchodce již nepotřebuje tolik živin pro sílu a výkon. Tady je důraz kladen na to, že psovi pracuje pomaleji metabolismus a netřeba dodávat velké množství tuků a bílkovin.

Rozdělení je možné ještě více specifikovat. Můžete koupit krmivo pro štěňata velkých psů s extra výživovými prvky pro aktivní život. Stejně tak jsou na trhu granule, které jsou Hypoalergenní, pro kvalitní srst a podobně. Zvláštním typem jsou pak ty pro dietu psa – ano, pokud si miláčka překrmíte, ohrožuje ho to na zdraví, musíte nastolit dietu a tyto granule Vám v tom pomohou.

Nabídka kvalitního krmení pro psi je obrovská, ostatně podívejte se na internet, například na stránky Můj Mazlík (www.mujmazlik.cz). Ideální je vyzkoušet menší balení – můžete objednat třeba tři různé druhy (možno i od několika výrobců). To krmivo, které bude chutnat nejlépe, pak objednejte ve větším pytli. Jak už to tak bývá, větší balení = nižší cena.

No, a když už budete nakupovat, do balíku se vejde i nějaký ten pamlsek, hračka nebo třeba psí konzervy. Ty jsou přesným opakem granulí. Jedná se o směs čistého nesušeného masa. Hodí se jako změna v krmné dávce. Někteří chovatelé jimi i tak trošku šidí psa, aby se naučil konzumovat granule. Do misky se vloží granule a pokryjí se směsí masa z konzervy. A to chutná úplně všem :-)

granule